Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja wizerunku Kleopatry VII

Próba rekonstrukcji wizerunku Kleopatry VII
Próba rekonstrukcji wizerunku Kleopatry VII

Próba rekonstrukcji wizerunku Kleopatry VII. Królowa uwiodła samego Juliusza Cezara, a później Marka Antoniusza. Kleopatra przez wieki uważana była za niezwykle piękną, czego dowodem miały być zapiski historyków. Naukowcy jednak zdecydowali się przeprowadzić własne badania. Badania monety sprzed dwóch tysięcy lat wykazały, iż słynna Kleopatra, ostatnia królowa Egiptu, która uwiodła Juliusza Cezara, a po jego śmierci Marka Antoniusza, w rzeczywistości była brzydka. Miała szpiczasty podbródek, wąskie usta i pokaźny nos.

Ciężko jednak wyglądy Kleopatry traktować, jako pewny. Na wielu monetach są różne wizerunki królowej i ciężko ustalić kompromis. Pamiętać należy także, że piękno było inaczej postrzegane w różnych okresach historycznych.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów