Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Przykład antycznego naczynia – ojnochoe


Przykład antycznego naczynia - ojnochoe

Przykład antycznego naczynia – ojnochoe – wykonanego z brązu, z elementem dekoracyjnym w kształcie łba konia. Obiekt datowany na ok. 25 p.n.e. – 25 rok n.e.

Ojnochoe (gr. oinochoe lub oenochoe) było to naczynie do nalewania wina. Używane w kulturze helleńskiej posiadało charakterystyczny wylew o trójlistnym kształcie i jedno wysokie ucho.

Nazwa naczynia pochodzi z połączenie greckich słów: oînos,  czyli „wino” i khéō, czyli „nalewać”. Zwykle tego typu naczynia miały do 25 cm wysokości i były mocno dekorowane.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!