Piscina Mirabilis – rzymski zbiornik na wodę


Piscina Mirabilis - rzymski zbiornik na wodę

Piscina Mirabilis jest to jeden z największych zbiorników na wodę pitną, jaki został wybudowany przez antycznych Rzymian. Znajduje się on na zachodnim krańcu Zatoki Neapolitańskiej we Włoszech.

Zbiornik ten miał na celu zaopatrywać flotę rzymską – stacjonującą w Portus Julius – w świeżą pitną wodę. Zbiornik miał 15 wysokości, 72 długości i 25 metrów szerokości. Jego powierzchnia wynosiła 1800 metrów kwadratowych. Woda była dostarczana poprzez Aqua Augusta. Budowla opierała się na 48 filarach.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!