Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Piękna mozaika w tzw. Domu Szkieletów


Piękna mozaika w tzw. Domu Szkieletów
Piękna mozaika w tzw. Domu Szkieletów

Piękna mozaika w tzw. Domu Szkieletów w parku archeologicznym, w byłym rzymskim mieście Conimbriga (środkowa Portugalia).

Wspomniany rzymski dom jest świetnym przykładem prestiżowej prywatnej rezydencji z perystylem i dużą salą jadalną. Budynek powstał przy jednej z ważniejszych arterii w mieście, pod koniec II lub na początku III wieku n.e.

Pod koniec istnienia Imperium, obszar na którym znajdował się dom został wyburzony dla powstającego muru obronnego. Potem na tym miejscu znajdował się późno-rzymskie i średniowieczne cmentarzysko – stąd też nazwa.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów