Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Nowy film o Ben Hurze


Nowy film o Ben Hurze

Twórcy nowego filmu o Ben Hurze (2016) mieli plany, aby część filmu nakręcić w samym Circus Maximus, miejscu w którym niegdyś odbywały się wspaniałe wyścigi rydwanów. Jak się jednak okazało producenci zostali jednak szybko sprowadzeni na ziemię i z powodu „problemów technicznych” nie będą mogli nakręcić sławnej sceny wyścigu Ben Hura i Messali.

Prawdopodobnie producenci obawiali się opłat jakie mogły zażądać od nich władze Rzymu. W lipcu 2014 na terenie Cyrku Wielkiego odbył się koncert Rolling Stones, za który pierwotnie miasto żądało 8000 euro. Na władze spadła jednak lawina krytyki i ratusz zdecydował się powiększyć opłatę do 200.000 euro. Twórcy remake’u zdecydowali się ostatecznie na zbudowanie kopii Circus Maximus.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!