Który Brutus?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski

Według niektórych źródeł Cezar widząc wśród spiskowców Brutusa miał wykrzyknąć „I ty dziecię?”. Czy tak było naprawdę, nie mamy pewności. Jednak nawet jeśli w istocie tak było to nie mamy pewności do którego Brutusa – z dwóch uczestniczących w spisku – miałyby być skierowane te słowa.

Oprócz dobrze znanego Marka Juniusza Brutusa – którego przyjęło się uważać za adresata – wśród zabójców Cezara znalazł się Decymus Brutus – również bliski przyjaciel Cezara. Został on nawet wymieniony w jego testamencie jako spadkobierca drugiego stopnia.

Autor: Kacper Walczak

Źródła wykorzystane

  • Robert Harris, Dyktator
  • Tadeusz Zieliński, Rzeczpospolita Rzymska

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!