Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Intrygujące popiersia z czasów rzymskich w Izraelu


Intrygujące popiersia z czasów rzymskich w Izraelu
Intrygujące popiersia z czasów rzymskich w Izraelu

Intrygujące popiersia z czasów rzymskich, które odkryto na cmentarzysku w północnym Izraelu, nieopodal miasta Beit She’an. Obiekty datowany są na IV wiek n.e.

Obiekty odkryte zostały przypadkiem po silnej ulewie, która spłukała ziemię przykrywającą obiekty. Oba wapienne popiersia ważą po około 30 kg i zapewne stanowiły część grobu, w którym pochowano zmarłe osoby. Sylwetki ukazują nam kobietę oraz mężczyznę z brodą.

Niska jakość wykonania sugerują, że zmarli nie byli osobami majętnymi, a rzeźby wykonane zostały za małe pieniądze. Podobne obiekty znaleziono na obszarze byłego rzymskiego miasta Sebaste, znajdującego się w niedalekiej odległości.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów