Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

August otaczał czcią jedynie kulty dawne i utrwalone


Oktawian August

Swetoniusz podaje, że August otaczał czcią jedynie kulty dawne i utrwalone, np. kult Cerery, w której misteriach uczestniczył, gdy został do nich dopuszczony. Jako, że poznał pewne tajemnice dotyczące misteriów, później rozsądzał samodzielnie spór pomiędzy uczestnikami obrzędów usuwając pozostałych sędziów z trybunału.

Jednak podczas pobytu w Egipcie nie złożył hołdu Apisowi, a gdy jego wnuk Gajusz przebywał w Judei, pochwalił go za to, że nie odwiedził świątyni w Jerozolimie i nie złożył tam ofiary.

Źródła wykorzystane

  • Zygmunt Kubiak, Dzieje Greków i Rzymian

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego finansowego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!