Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Nowości


Sklep rzymski

19

Wrz 19

Promocja w sklepie IMPERIUM ROMANUM

Zamawiając jakikolwiek produkt ze SKLEPU RZYMSKIEGO w dniach 19-23 września i podając przy zamówieniu kod: SHIPFORME dostawa jest całkowicie bezpłatna. (więcej…)

Słynne szkielety z Modeny należały do mężczyzn

17

Wrz 19

Słynne szkielety z Modeny należały do mężczyzn

Naukowcom udało się dowieść, że słynne szkielety odkryte w Modenie (północne Włochy) należały do pary mężczyzn. Wydobyte z ziemi szczątki ludzkie wyróżniały się tym, że należały do osób trzymających się za rękę. (więcej)

W Norwegii odkryto rzymski kociołek

17

Wrz 19

W Norwegii odkryto rzymski kociołek

W Norwegii odkryto wykonany z brązu kociołek, który jak się okazało pochodzi z terenów Imperium Rzymskiego. W obiekcie umieszczono skremowane zwłoki zmarłej osoby. (więcej)

Fragmenty mozaiki odkryto w rzymskiej willi w Gruzji

11

Wrz 19

Fragmenty mozaiki odkryto w rzymskiej willi w Gruzji

W wyniku prac wykopaliskowych prowadzonych w okolicy tzw. fortecy Gonio (antyczna Apsaros), która znajduje się przy ujściu rzeki Czoroch do Morza Czarnego, 15 km na południe od Batumi (Gruzja), naukowcy odkryli pozostałości rzymskiej mozaiki. (więcej)

"Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego", Robin Waterfield

2

Wrz 19

KONKURS: Dzielenie łupów

Do wygrania 5 egzemplarzy książki „Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego”. Pozycja to niesamowita opowieść o tym jak doszło do podziału wielkiego Imperium Aleksandra Macedońskiego. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody? (więcej)

"Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego", Robin Waterfield

2

Wrz 19

Fragment najnowszej książki „Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego”

Zapraszam do przeczytania fragmentu przedmowy najnowszej książki: „Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego” – niesamowitej opowieści o tym jak doszło do podziału wielkiego Imperium Aleksandra Macedońskiego. Wydawcą pozycji jest Dom Wydawniczy REBIS. (więcej)

Nowy nadruk ukazujący inicjały IMPERIUM ROMANUM i pretorianina

31

Sie 19

Nowy nadruk ukazujący inicjały IMPERIUM ROMANUM i pretorianina

W sklepie IMPERIUM ROMANUM pojawiła się nowa propozycja dla miłośników świata antycznego Rzymu: nadruk ukazujący inicjały IMPERIUM ROMANUM i sylwetkę pretorianina. (więcej…)

Mapa rzymskich zabytków

28

Sie 19

Mapa rzymskich zabytków

Mapa ukazująca miejsca, w których znajdują się rzymskie zabytki i pozostałości po Imperium Rzymskim. (więcej)

Pompeje | Autor: Marco Cantile/LightRocket via Getty

23

Sie 19

W Pompejach leży z dziesięć niewypałów z czasów wojny

Jak informują włoskie media, na terenie Pompejów znajduje się co najmniej dziesięć niewypałów z czasów drugiej wojny światowej. Prawdopodobnie były to zrzucone bomby przez samoloty alianckie. (więcej)

Królowa Saby, autorstwa Ewy Kassali

18

Sie 19

KONKURS: Królowa Saby

Do wygrania 2 egzemplarze książki „Królowa Saby”. Pozycja opowiada losy Makedy – tytułowej władczyni starożytnego państwa Saba. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody? (więcej)

1 2 3 50

Wszystkie nowości

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!