Reklama


Istnieje możliwość nawiązania współpracy reklamowej ze stroną IMPERIUM ROMANUM. Strona jest w pierwszych wynikach Google. Portal zawiera ponad 2000 artykułów i miesięcznie odwiedza go ponad 90.000 unikalnych użytkowników. Dla potwierdzenia poniżej wynik za styczeń 2017. Na prośbę mailową jestem w stanie podesłać bardziej szczegółowe statystyki z Google Analytics.

Reklama IMPERIUM ROMANUM

IMPERIUM ROMANUM istnieje na portalach społecznościowych: fanpage Facebooka posiada ponad 12.200 polubień, strona na Google+ obserwowana jest przez ponad 250 osób, a na Twitterze jest ponad 155 obserwujących. Stronę odwiedzają czytelnicy w różnym przedziale wiekowym; dominują jednak osoby młode do 34 roku życia. Stosunek kobiet do mężczyzn jest nieznacznie na korzyść płci pięknej.

Obecnie IMPERIUM ROMANUM posiada najwięcej informacji pośród stron zajmujących się tą tematyką i jest największą polską stroną o starożytnym Rzymie. Również w dziedzinie nauki i portali naukowych zajmuje jedną z najwyższych (o ile nie najwyższą) pozycji w Internecie. Często artykuły znajdują się przed wynikami Wikipedii.

Z racji na dużą bazę odbiorców oraz popularność portalu dostępne są różne formy współpracy.

Proponowane formy reklamy:


 • reklama banerowa górna (preferowane: ok. 1140×200);
 • reklama banerowa boczna (preferowane: ok. 315×320);
 • reklama banerowa środkowa (preferowane: ok. 780×100);
 • reklama banerowa dolna (preferowane: ok. 750×200);
 • reklama w tle strony
 • artykuł lub tekst sponsorowany (kwestia ustalana indywidualnie);
 • sponsoring konkursu (kwestia ustalana indywidualnie);
 • patronat medialny (kwestia ustalana indywidualnie);
 • link na stronie (kwestia ustalana indywidualnie);
 • zdjęcie w tle w social media: Facebook, G+, Twitter lub Wykop
 • wpis na facebook’u (kwestia ustalana indywidualnie);

Reklama IMPERIUM ROMANUMReklama IMPERIUM ROMANUMGwarantuję, że na stronie nie opublikuję więcej niż czterech reklam jednocześnie. Banery pojawią się na stronie głównej i wszystkich podstronach serwisu IMPERIUM ROMANUM. Wymiary banerów naturalnie można dopasować po uprzednim uzgodnieniu.
Do każdego z reklamodawców i partnerów podchodzę indywidualnie. Chętnie doradzę w optymalnym wykorzystaniu środków przeznaczonych na reklamę w serwisie lub pomogę w przygotowaniu odpowiednich materiałów.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem reklamy oraz chcecie zapoznać się z cenami to załączam cennik .

Chętnie odpowiem również na Państwa pytania lub wątpliwości. W przypadku wszelkich pytań i ustaleń podaję adres mailowy – [email protected].

Profil czytelnika:


W przeprowadzanym stopniowo badaniu w formie ankiety na przełomie roku 2013/2014 wzięło udział około 200 Czytelników. Ankiety pozwoliły precyzyjnie określić kim są Czytelnicy portalu IMPERIUM ROMANUM oraz jakie są ich preferencje czytelnicze.

 • Profil Czytelnika . – zawiera podstawowe informacje o Czytelnikach (takie jak płeć, wiek, miejsce zamieszkania, zainteresowania, wysokość wydatków na dobra kultury), o ich ulubionych mediach oraz książkach, a także ich opinie na temat portalu IMPERIUM ROMANUM.

Zostań Patronem IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!