Odkrycia i nowości w Rzymie


.

KONTAKT:
Zachęcam do podsyłania informacji o odkryciach ze świata antycznych Rzymian.
kontakt@imperiumromanum.edu.pl

Wszelkie najnowsze informacje o odkryciach ze świata antycznych Rzymian. Zachęcam do podsyłania wszelkich nowości oraz wskazywania ewentualnych poprawek lub nieścisłości. Staram się wyszukiwać materiały wszędzie, ale wiadomym jest, że nie wszystko zostanie przeze mnie zauważone.

Zrekonstruowana piękna rzymska willa w Borg

Pod koniec XIX wieku nieopodal niemieckiej mieściny Borg, natrafiono na pozostałości po rzymskiej wiejskiej willi (villa rustica). Obiekt składał się z trzech skrzydeł, obejmując powierzchnię 7,5 hektara. W 1994 roku zaczęto realizować projekt, mający na celu odtworzenie wyglądu budowli z II-III wieku n.e. W 2008 roku zakończono pracę i turyści mogą podziwiać wspaniałe dzieło. (więcej…)

Zrekonstruowana piękna rzymska willa w Borg

Stacja metra w Rzymie będzie po części muzeum

Władze Rzymu zgodziły się na innowacyjny plan budowy stacji metra „Amba Aradam” na linii C, niedaleko Koloseum, na której będzie można podziwiać rzymskie zabytki. Tym samym rzymska stacja będzie naśladowała inne tego typu konstrukcje z Neapolu, Aten, Porto czy Wiednia, gdzie pasażerowie mogą podziwiać historyczne artefakty. (więcej…)

Stacja metra w Rzymie będzie po części muzeum

Odkryto ślady kociej łapy

Naukowcy odkryli ślady kociej łapy na rzymskiej dachówce z I wieku n.e. Do odkrycia doszło we wschodniej Anglii, w trakcie prac budowlanych prowadzonych pod nową drogę. (więcej…)

Odkryto ślady kociej łapy