Kontakt


Autor serwisu: Jakub Jasiński

Autorem witryny jest Jakub Jasiński alias Cosiek.

Jeżeli masz jakieś pytania, propozycje do poprawy strony lub inne sprawy napisz:

Zachęcam także do odwiedzania Księgi Gości, która jest od początku istnienia strony. Trzymam ją z sentymentu i chęci zachowania wspomnień.

Publikacja tekstu z IMPERIUM ROMANUM na stronie internetowej możliwa jest jedynie za zgodą Autora i z zastrzeżeniem umieszczenia źródła wraz z odnośnikiem do strony!

IMPERIUM ROMANUM (treść i kod strony) jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Kopiowanie materiałów jest możliwe w celach niekomercyjnych. Ponadto zastrzegam każdorazowo podanie źródła.

Skąd pomysł?


Zaczęło się to jeszcze w czasach gimnazjalnych, kiedy historia była już przedstawiana w szerszym zakresie. Moją największą uwagę na lekcji zwróciły rzymskie legiony oraz sposób ich walki. I właśnie od tego się zaczęło.

Stopniowo rozpocząłem zgłębianie wiedzy z zakresu spraw wojskowych starożytnego Rzymu, co z czasem przerodziło się w prawdziwą pasję, nie tylko wojskową. Informacje z Internetu były regularnie uzupełniane o wiedzę książkową. I kiedy okazało się, że w Internecie nie ma praktycznie ani jednej polskiej strony traktującej o antycznym Rzymie naszła mnie idea stworzenia własnego portalu. Początki były trudne, głównie z powodu mojej słabej wiedzy z zakresu HTML i CSS. Nad IMPERIUM ROMANUM pracuję od 2004 roku i oprócz samej bazy wiedzy udoskonalam także sferę wizualną witryny. Liczę, że w przyszłości uda mi się stworzyć naprawdę ogromny zbiór wiedzy o starożytnym Rzymie.

Historia portalu

Strona istnieje od 2004 roku. Przez cały czas istnienia portal się wielokrotnie przeobrażał. Chcesz się dowiedzieć jak się rozwijał portal i jak wyglądały jego wcześniejsze odsłony? (szczegóły)

Nagrody

W czasie swojego istnienia strona IMPERIUM ROMANUM otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Są one dowodem na to, że wysiłki nie idą na marne. (szczegóły)

Wesprzyj

Liczę także na Twoją pomoc w poszerzaniu informacji o starożytnym Rzymie na IMPERIUM ROMANUM. Jeśli masz jakieś pracę historyczną lub chcesz opublikować artykuł o historii Rzymu, odezwij się! (szczegóły)

Gratias ago


Violetta Fułat-Światowska
Za wsparcie merytoryczne, liczne prace i artykuły.

SKYPROJECT a zwłaszcza Pan Zbigniew Klebba
Za nieocenioną pomoc przy przerzuceniu portalu na system WORDPRESS, fachową pomoc techniczną i rady co do rozwoju witryny.

Mateusz Kuziela
Za ogromne wsparcie w redagowaniu tekstów publikowanych na łamach IMPERIUM ROMANUM oraz korektę błędów językowych i stylistycznych.

Michał Jasiński
Przyjacielowi, za motywację do pracy i wielokrotne podkreślanie, że projekt IMPERIUM ROMANUM jest moim największym osiągnięciem życiowym.

Iza Henning
Za poszerzanie zbioru ciekawostek ze świata antycznego Rzymu i ogólnie bardzo pozytywne podejście do IMPERIUM ROMANUM.

Mariusz Poręba
Za pomoc w uzupełnianiu treści, korekcji oraz rozbudowywaniu ciekawostek ze świata antycznych Rzymian.

Gajusz Juliusz Krisbaum
Za pomoc w korekcie zagadnień, fachowym wsparciu portalu pod postacią licznych artykułów i ogólną aktywność na portalu.

Krzysztof Pawlak
Za pomoc przy sferze marketingowej i innowacyjnej, która była oraz jest nieoceniona.

Explore
Dzięki jego licznym artykułom udało się wzbogacić zasoby na IMPERIUM ROMANUM.

Cezary Wyszyński (Kakaj) aka Cacaius Rebus Asellio
Ekspert Imperium Romanum, dzięki którego pomocy udało się zweryfikować i wzbogacić treść strony w zakresie wojskowości.

RAPAXXI
Ekspert od wojskowości rzymskiej i wielu innych tematów. Wiele informacji jest właśnie jego zasługą.

GRAMMATICVS
Za wszelką pomoc przy redakcji, poprawianiu i usprawnianiu treści, uzupełnianiu dat i brakujących informacji.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w dalszym rozwoju i poprawie kodowania strony to będę bardzo wdzięczny za wejście w poniższy link i wsparcie mojej zrzutki.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!