Kontakt


Autor serwisu: Jakub Jasiński

Autorem witryny jest Jakub Jasiński alias Cosiek.

Jeżeli masz jakieś pytania, propozycje do poprawy strony lub inne sprawy napisz:

Zachęcam także do odwiedzania Księgi Gości, która jest od początku istnienia strony. Trzymam ją z sentymentu i chęci zachowania wspomnień.

Publikacja tekstu z IMPERIUM ROMANUM na stronie internetowej możliwa jest jedynie za zgodą Autora i z zastrzeżeniem umieszczenia źródła wraz z odnośnikiem do strony!

IMPERIUM ROMANUM (treść i kod strony) jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Kopiowanie materiałów jest możliwe w celach niekomercyjnych. Ponadto zastrzegam każdorazowo podanie źródła.

Skąd pomysł?


Zaczęło się to jeszcze w czasach gimnazjalnych, kiedy historia była już przedstawiana w szerszym zakresie. Moją największą uwagę na lekcji zwróciły rzymskie legiony oraz sposób ich walki. I właśnie od tego się zaczęło.

Stopniowo rozpocząłem zgłębianie wiedzy z zakresu spraw wojskowych starożytnego Rzymu, co z czasem przerodziło się w prawdziwą pasję, nie tylko wojskową. Informacje z Internetu były regularnie uzupełniane o wiedzę książkową. I kiedy okazało się, że w Internecie nie ma praktycznie ani jednej polskiej strony traktującej o antycznym Rzymie naszła mnie idea stworzenia własnego portalu. Początki były trudne, głównie z powodu mojej słabej wiedzy z zakresu HTML i CSS. Nad IMPERIUM ROMANUM pracuję od 2004 roku i oprócz samej bazy wiedzy udoskonalam także sferę wizualną witryny. Liczę, że w przyszłości uda mi się stworzyć naprawdę ogromny zbiór wiedzy o starożytnym Rzymie.

Historia portalu

Strona istnieje od 2004 roku. Przez cały czas istnienia portal się wielokrotnie przeobrażał. Chcesz się dowiedzieć jak się rozwijał portal i jak wyglądały jego wcześniejsze odsłony? (szczegóły)

Nagrody

W czasie swojego istnienia strona IMPERIUM ROMANUM otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Są one dowodem na to, że wysiłki nie idą na marne. (szczegóły)

Wesprzyj

Liczę także na Twoją pomoc w rozwoju portalu IMPERIUM ROMANUM. Jeśli chcesz opublikować pracę historyczną, dostrzegłeś błąd lub chciałbyś wesprzeć finansowo stronę to wejdź w link obok. (szczegóły)

Gratias ago


W tym miejscu chciałem podziękować osobom, które udzielały mi różnorodnego wsparcia przy inicjatywie IMPERIUM ROMANUM:

 • Bartoszowi Jaklik
  Za ogromne wsparcie merytoryczne portalu pod postacią licznych artykułów wzbogacających treść strony.
 • Michał Jasiński
  Przyjacielowi, za motywację do pracy i wielokrotne podkreślanie, że projekt IMPERIUM ROMANUM jest moim największym osiągnięciem życiowym.
 • Krzysztof Pawlak
  Za pomoc przy sferze marketingowej i innowacyjnej, która była oraz jest nieoceniona.
 • Violetta Fułat-Światowska
  Za wsparcie merytoryczne, liczne prace i artykuły.
 • SKYPROJECT a zwłaszcza Pan Zbigniew Klebba
  Za nieocenioną pomoc przy przerzuceniu portalu na system WORDPRESS, fachową pomoc techniczną i rady co do rozwoju witryny.
 • Mateusz Kuziela
  Za ogromne wsparcie w redagowaniu tekstów publikowanych na łamach IMPERIUM ROMANUM oraz korektę błędów językowych i stylistycznych.
 • Iza Henning
  Za poszerzanie zbioru ciekawostek ze świata antycznego Rzymu i ogólnie bardzo pozytywne podejście do IMPERIUM ROMANUM.
 • Mariusz Poręba
  Za pomoc w uzupełnianiu treści, korekcji oraz rozbudowywaniu ciekawostek ze świata antycznych Rzymian.
 • Gajusz Juliusz Krisbaum
  Za pomoc w korekcie zagadnień, fachowym wsparciu portalu pod postacią licznych artykułów i ogólną aktywność na portalu.
 • Explore
  Dzięki jego licznym artykułom udało się wzbogacić zasoby na IMPERIUM ROMANUM.
 • Cezary Wyszyński (Kakaj) aka Cacaius Rebus Asellio
  Ekspert Imperium Romanum, dzięki którego pomocy udało się zweryfikować i wzbogacić treść strony w zakresie wojskowości.
 • RAPAXXI
  Ekspert od wojskowości rzymskiej i wielu innych tematów. Wiele informacji jest właśnie jego zasługą.
 • GRAMMATICVS
  Za wszelką pomoc przy redakcji, poprawianiu i usprawnianiu treści, uzupełnianiu dat i brakujących informacji.

Zostań Patronem IMPERIUM ROMANUM!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Co nowego w świecie antycznych Rzymian?

Praktycznie co chwilę pojawiają się nowe informacje o nowych odkryciach i ciekawostkach o antycznym Rzymie. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!